nedir yasak sözlük olayı?

yasak sözlük belli kurallar çerçevesinde içerisinde herhangi bir yasak barındırmayan özgür düşüncelerin ya da düşüncelerin özgürce ifade edildiği bir sözlük portal sitesidir.

yazar olma koşulu

yazar olmak için birkaç düzgün entry girmeniz yeterlidir. burnu büyüklük yapıp seni aramıza almak için adını vermek istemediğim bazı farklı web siteleri gibi kırk dereden su getirme işi dijital çağa ve site adımıza yakışan bir durum değildir.

hukuka aykırı içerik

her sözlük sitesinde olduğu gibi yazdığınız her kelimeden bastığınız her tuştan siz sorumlusunuzdur. yasak içerikli bir sözlük sitesi oluşturduk diye, yayınlanan tüm içerikler ileride benim başımı ağrıtmasın diye şu klasik cümleyi de şuraya iliştiriyorum. yasaksozluk.com telekominikasyon iletişim başkanlığı’nın 04-02-2010 tarih ve ys-1772 sayısı ile yer sağlayıcısıdır. yazarlar tarafından oluşturulan içerikler, herhangi bir onaya tabi olmadan yayınlanmaktadır. 5651 sayılı kanuna göre yazışmalardan yazarın kendisi sorumludur. hukuka aykırı içeriklerin adli takibe konulması halinde yazar ip bilgileri ilgili merciler ile paylaşılacaktır. birkaç örnek vermek gerekirse, başkasına hakaretin cezası 3 aydan, cumhurbaşkanı’na hakaretin cezası 1 yıldan başlamaktadır.

spolier butonu
spolier kelime anlamı olarak içerik bilgisi anlamına gelir. bir film başlığında her ne kadar filmin sonunu anlatmayacağınızdan emin olsam da bununla ilgili bir bilgi verirken lütfen bu özelliği kullanın. boş mesaj atmayın, konu ile ilgisiz mesaj atmayın, seo kasmak için alakasız linkler koymayın

(bkz:) butonu
sözlük içerisinde yazıdğınız entry ile alakalı başka bir konu daha var ise bu ikisini birbirine bağlayabilirsiniz. çok da güzel gözükür, içerik zenginleşir. başka bir entry için referans niteliğindedir

önizleme butonu
girdiğiniz entrynin son halini görmenize yarar. kullanışlı bişeydir